Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Pytanie odnośnie tworzenia grafiki do stron www.


Paradisia

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć.

 

Piszę temat, aby moja wiedza na temat tworzenia stron była lepsza nie tylko o pisanie skryptów, lecz chciałbym wykonywać grafikę wraz z skryptami.

Grafiką zajmuję się nie od dawna. Potrafię zrobić jedynie jakieś napisy, obramowania i użyć filtrów. Czyli na prawdę same podstawy...

Chciałbym poświęcić moje życie ku staniu się profesjonalnym WebMasterem. Wiem, że to zajmuje niesamowicie dużo czasu, aby robić coś ładnie i porządnie.

Mam taki problem, że ostatnio chciałem powalczyć na grafikę z innymi ludźmi. Dla mnie moja grafika jest ładna, lecz dla innych nie. I teraz chodzi o to, że pewnie nie mam do tego smykałki etc.

Czy grafika komputerowa jest związana w jakimś stopniu związana z tą którą tworzymy realnie? Bo niestety realnie nie potrafię nic narysować, prócz ładnych napisów...

Dałby mi ktoś dobrą radę jak w szybki sposób nauczyć się tajników grafiki do tworzenia layotów? Jakieś poradniki etc.?

Ile czasu musiałbym na to poświęcić etc.

 

 

1368908122-U621182.png

Moderator Tworzenia stron WWW , ex.Moderator Dark Orbit,ex. Moderator Diablo, Helper Pogaduszek, Metin2, Dobre programy, Fan Art, MPC Media Team Recenzent.

Opublikowano

Hmm.. grafikę trzeba poczuć, tak jak raper słowa itp.

Nie stworzysz nic ciekawego jeśli masz słabą wyobraźnię.

Oczywiście znajomość programu to połowa sukcesu, bo wiadomo, że to nasze główne narzędzie.

Na początku radziłbym CI poczytać poradniki teoretyczne, by zapoznać się z grafiką od tej nudniejszej strony.

Tu masz kilka linków:

 

http://www.mpcforum.pl/topic/538952-great-tutorial-for-beginners-kompedium-wiedzy-dla-nowicjuszy/

 

http://www.mpcforum.pl/topic/484540-podstawowe-pojcia-w-grafice-komputerowej/

 

http://www.mpcforum.pl/topic/161505-teoria-typografia-a-grafika/

 

http://www.mpcforum.pl/topic/259464-teoria-zoptymalizujmy-prac-w-photoshopie/

 

http://www.mpcforum.pl/topic/304222-tutorialphotoshop-cs5/

 

Po za tymi tutkami możesz znaleźć na Yt wiele ciekawych kursów online, dzięki którym poznasz narzędzia jakie posiada PS i nauczysz się posługiwania nimi.

Jeśli uznasz, że teorie masz opanowaną i ogarniasz "to i to" to wtedy możesz zabrać się za poradniki praktyczne.

Tutków dot. robienia layów niestety nie podam bo takowych nie znam.

 

Ps. Tutki daję do Photoshopa bo mam nadzieję, że z niego chcesz korzystać :)

Jest to jeden z najlepszych programów do tworzenia grafiki więc na prawdę polecam.

1363095337-U286162.png

Opublikowano

U, tutaj będzie Ci ciężko zdobyć taką wiedzę, z tego względu, że przeważnie użytkownicy FA zajmują się sygnaturkami i innymi pierdółkami ograniczając się do GIMP'a lub Photoshopa.

Żeby tworzyć strony internetowe trzeba znać aż 3 programy (Photoshop, Illustrator i Flash).

Photoshop do podstawowej grafiki. Illustrator do np logotypów, czy banerów, flash do animacji, która dość często pojawia się na stronach, np reklamy promocji.

Hm...ciężko coś Ci poradzić konkretnego bo webdesign kieruje się innymi prawami, niż zwyczajna grafika rastrowa, jak np sygnaturki, czy PM'ki...

 

Wiesz, ja bym Ci polecała uczyć się trochę inaczej, niż, jak Valky zaproponował od podstaw. Musisz nauczyć się zmysłu grafika, a nie pracy robota, czy informatyka, czyli jaki jest wzór na PI. Jednym słowem, próbować dojść do tego, jak coś samemu stworzyć. Najprostszy sposób według mnie na naukę WBD, to tworzenie na podstawie czegoś, co już istnieje. jednym słowem, wpisujesz sobie w google hasło "Layout". Szukasz najfajniejszego, włączasz Photoshopa i na jego podstawie tworzysz własne cudo. Jak byś czegoś nie wiedział, jak stworzyć jakiś efekt, jak wykonać jakiś ruch, możesz spokojnie do mnie pisać. Oczywiście to, co dał Valky też warto przynajmniej raz przeczytać.

 

Edit:

O, znalazłam takie coś, na pewno Ci się przyda na początek.

http://bartekwinnicki.com/blog/tutoriale/stworz-swietny-layout-od-podstaw-26-niesamowitych-tutoriali-photoshopa/

Niestety po angielsku, ale to możesz ściągnąć sobie ang Photoshopa, będzie Ci łatwiej i jeszcze wspomagać się translatorem, no i mną, gdyby zaszła taka potrzeba.

Tutki są dobrze opisane, zawierają zarówno informacje, jak rozmieszczać dane elementy, jak konstruować layout no i jak wykonywać krok po kroku każdy ruch.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...